O nas

Grzesiek

Nazywam się Grzegorz Ozimiński, urodziłem się 16 września 1987 roku w Częstochowie i jestem współtwórcą projektu o nazwie Terra Incognita. Projekt ten zakłada eksplorację długodystansowych szlaków wysokogórskich na świecie. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

We wczesnym dzieciństwie, zamiłowaniem do pieszych wędrówek zarazili mnie moi rodzice, którym to zawdzięczam pierwsze kroki na Jurze i w Beskidzie Śląskim. W latach późniejszych swoją pasję rozwijałem w ramach członkostwa w częstochowskim PTTK, a w okresie liceum na prywatnie już organizowanych wyjazdach i obozach. Kolejne lata mojego życia to już okres wzmożonej eksploracji Tatr a także pogłębiona znajomość Jury poprzez wspinaczkę skałkową.

Obecnie mieszkam w Krakowie, z którym związałem swoją przyszłość zawodową. Czas wolny poświęcam na ciągły trening i doskonalenie swoich umiejętności wspinaczkowych. Zbilansowany trening siłowo-kondycyjny połączony z bieganiem i treningiem na panelu wspinaczkowym to mój sposób na bezpieczną i sprawną wędrówkę w środowisku górskim.

Projekt Terra Incognita jest dla mnie realizacją planów i marzeń, które kotłowały się w mojej głowie od bardzo dawna. Podziw i zazdrość z jaką patrzyłem na inne osoby realizujące bardzo odważne  pomysły podróżnicze, przeistoczył się w działanie, którego pierwszym aktem był trekking długodystansowym szlakiem wysokogórskim Pacific Crest Trail w 2016 roku. Udana próba przejścia tego szlaku w naturalny sposób zachęciła mnie do podjęcia kolejnego wyzwania jakim jest szlak Appalachian Trail. Szlak ten jest dla mnie nie tylko kolejną szansą na przeżycie niesamowitej przygody ale także zwiastuje spore zmiany w moim życiu na które od dawna czekałem.

Maciek

Nazywam się Maciej Stromczyński urodziłem się w Częstochowie w 1986 roku. To właśnie w tym mieście i jego okolicznych lasach i górach stawiałem pierwsze  turystyczne  kroki. Będąc uczniem 6 klasy szkoły podstawowej wstąpiłem do Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Organizacja ta zaczęła kształtować mój charakter oraz zamiłowanie  do wszelkiego rodzaju aktywności trekkingowej, survivalowej i turystycznej. W  okresie studiów wraz z grupą znajomych zaczęliśmy eksplorować polskie góry.

Na początku niższe Beskidy, Sudety a później w miarę nabytych umiejętności Tatry Polskie  i Słowackie w okresie letnim jak i zimowym. Polskie góry nagle zrobiły się już za małe, dlatego w 2014 wpadłem na pomysł wyjazdu w Alpy w celu zdobycie najwyższej góry Europy Mont Blanc. Mimo dobrego przygotowania, góra nie poddała się i z Francji wróciliśmy na tarczy. Już w drodze powrotnej obiecaliśmy sobie ze za rok spróbujemy ponownie. Dzięki uporowi, konsekwencji mimo trudnych warunków pogodowych latem 2015 roku udało się zdobyć Mont Blanc. Dzięki temu zdarzeniu, zacząłem patrzeć na świat w zupełnie innych barwach, dochodząc do wniosku że nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejnym marzeniem było przejście liczącego 4278 km szlaku Pacific Crest Trail. Po 163 dniach i ten cel udało się zrealizować. Przyszedł więc czas na kolejne marzenie...Appalachian Trail.